فکر می کردم این قضیه دیگر تمام شده. اما امروز از طرف پدرم در Viber پیغامی آمد که به خلیج فارس رای بده ! پدرم را توجیه کردم اما فکر کردم بد نیست دوستانی که آگاه نیستند را هم با دلیل و مدرک مطلع کنم. اگر ایرانی هستید و نام خلیج فارس برایتان اهمیت دارد این مطلب را به اشتراک بگذارید و تا انتها مطالعه نمایید. پیشاپیش از وقتی که می گذارید متشکرم.

هشدار . . .برای بارصدم! دو تارنمای ضدایرانی رای گیری "خلیج فارس یا خلیج***ی" و "کدامین خلیج"، و دشمن ورزی با ایران و ایرانیان و به رأی گذاشتن نام تاریخی و رسمی "خلیج فارس" است.

http://www.persianorarabiangulf dot com/ - و - http://whichgulf dot com/

در ماه مه ۲۰۱۰ یک تارنمای ضد ایرانی بنام "خلیج فارس یا خلیج***ی" راه اندازی شد که نام خلیج فارس را زیر پرسش برده و آنرا به رای گیری گذاشت که ما به همه هشدار دادیم که از آن دوری جویند؛ ولی متاسفانه هشدارهای ما بی اثر بوده و بسیاری از هم میهنان فریب آنان را خورده و در رای گیری شرکت کرده اند!


از آن زمان تاکنون این تارنما ادعا میکند که بالای ۲.۴ میلیون رای داده اند (تا دوماه پیش باصطلاع ۱.۸ میلیون بود!) ! اکنون پرسشهای که بایستی از خودمان پیش از شرکت در این رای گیری بپرسیم:‌

۱. چه کسانی پشت پرده این تارنمای رای گیری هستند و اعتبارشان چیست؟

۲. برای چه منظور و هدفی راه اندازی کرده اند؟

۳. این تارنما نهایتا چه چیزی را میخواهد ثابت کند؟‌

۴. آیا این نامگذاری در سازمان ملل مطرح شده یا زیر سوال رفته است که اکنون برای حل این سردرگمی بارای گیری جامعه جهانی نیاز دارند؟

۵. آیا ما ایرانیان آن اندازه بی فکر و ناچیز شده ایم که به جای تثبیت شواهد و مدارک به تارنمایی برای رای گیری بسنده کنیم که هرکه بیشتر نظر داد خلیج فارس از آن او میشود؟

شوربختانه بسیاری از هم میهنان از روی احساسات و عجولانه، بدون اینکه هیچ بررسی یا کندوکاوی پیش از شرکت در رای گیری بکنند و دریابند که چه کسانی پشت پرده این سایت میباشند، نخست چشم بسته رای داده و سپس دوستان خود را نیز دعوت به شرکت میکنند؛ که دوستانشان نیز بنوبه خود و به همان روش چشم و گوش بسته دنباله روی کرده و بدون هیچ آگاهی در رای گیری شرکت میجویند.

ناگفته نماند که تنی دشمن در لباس دوست که در فیس بوک برای خود نام ایرانی برگزیده اند و ادعای ایرانی بودن میکنند، ما را دعوت به شرکت در رای گیری میکنند و برای برانگیختن احساسات ملی ما به دروغ اعلام میکنند "رای گیری از سوی گوگل است" و یا "نام خلیج فارس در خطر است اگر شرکت نکنید" و امثال آن، که ما بایستی هشیار بوده و بیاد داشته باشیم، که اگر "سگی در اصطبل زاده شود، دلیل بر آن نیست که یک اسب نجیب باشد" ، و اگر کسی نام ایرانی برخود می نهند وادعای ایرانی بودن کند، دلیل بر ایرانی بودنش نیست

و اما حقایق در مورد این سایت!‌ این سایت در کنار سایتهای دیگری همچون:


www.abumusa.net
www.Forum.islameiat.com
www.alresalahtrading.com
www.3ppipe.com
www.3pcap.com
www.HARVEYJEKYLL.com
www.3P-GULF.com
www.remaxarabia.com
www.moderntanning.com
www.mail.shaqaiq.com
www.endocrine.org.sa
www.wadaqaviation.com
www.samarasecurity.com
www.medadcenter.com
www.okazaward.com
www.fameadv.com
www.3pcup.com
www.naqaba.Com.SA

از سوی اعراب خلیج فارس (باحتمال زیاد امارات و قطر) راه اندازی شده است، که این پرسش پدید می آید که انگیزه راه اندازی چنین سایت هایی برای آنان چه سودی با خود بارمغان خواهد آورد؟

پیش از هر چیزی مسئله ای که همگان بایستی برآن آگاه شوند، که بالا بردن و پائین بردن آمار رای ها دست خود سازندگان سایت است و رای شما هیچ اثری در آمار ندارد و کاملا دروغ میباشد.

باری، یکی از بزرگترین انگیزه های ساخت این صفحه باصطلاع رای گیری و نیز دیگر صفحات جعلی برای خلیج فارس از سوی اعراب بجز "جنگ روانی علیه ما ایرانیان" و درآمد از راه تبلیغات در صفحات مذکور، همچنین و مهمتر از هرچیز دیگری برای بالا بردن آمار و میزان استفاده از نام جعلی خلیج "ع**ی" در موتورهای جستجوگر است. صاحب این سایت از طریق تبلیعات گوگلی میلیون میلیون پول در می آورد و ما دل خوشیم که داریم اسم خلیج فارس را تصویب می کنیم.

هر زمانی که ما کامنتی/نوشته ای/نقل قولی را در اینترنت بکار میبریم که در آن از واژه ی ساختگی برای خلیج فارس استفاده میشود (چه انگلیسی و چه فارسی)، یا از دوستان خود دعوت میکنیم که رای گیری شرکت کنند، ما با این کار به نام ساختگی و دروغین، بدون آگاهی اعتبار میبخشیم، زیرا که مرورگر موتورهای جستجو مانند شرکت گوگل، براساس الگوریتم=محاسبه عددی کار میکنند!‌ بعبارتی دیگر، موتورهای جستجو بر اساس تعداد دفعاتی که یک سایت یا سایت های مرتبط، از یک عبارت خاص و یا واژه بکاربرده شده را بعنوان نام متداول به جستجوگران و مشتریان خود ارائه میدهد. در واقع، این یک نوع سیستم براساس "رای" می باشد. 

برای مبارزه با اینکار ما میبایستی:

یک: از رای دادن و شرکت جُستن در این بازی مضحک ولی خطرناک خودداری کرده و به دوستان خود هشدار داده و آنان را آگاه سازید که شرکت در این رای گیری آب در آسیاب دشمن ریختن است

دو: برای بالا بردن آمار نام خلیج فارس، در هر کامنتی که در فیس بوک می نویسید، واژه "خلیج فارس" یا "پرشین گالف" (بانگلیسی) را به پایان آن اضافه کنید: 

سه: از بکاربردن نام ساختگی بطور کلی و شدیدا خودداری کنید

چهار: هر زمانی که مطلبی/کامنتی را مینویسید که ناچارید نام ساختگی بکار ببرید، محتاط بوده و پس از واژه خلیج بجای عربی "ع**ی" و بجای 
Arabian = A***n Gulf
استفاده کنید 

---------
از زمانیکه صاحبان سایت ضد ایرانی "خلیج فارس یا خلیج ع***ی" دستشان رو شده است، آنان سایت دیگری بنام "کدامین خلیج" را راه اندازی کرده اند که به همان شیوه نام خلیج فارس را زیر پرسش میبرد، با این تفاوت که نام خلیج فارس را در زبان فارسی زیر پرسش میبرد، که آیا "خلیج فارس" بایستی باشد یا "شاخاب پارس"!‌ این تنها برای ایجاد شکاف بین ایرانیان در مورد نام و نیز کم کردن بکاربری نام خلیج فارس در اینترنت میباشد!‌ 
http://whichgulf.com/
---------

به دوستان خود هشدار دهید که بسیاری از هم میهنانمان در اینمورد نآگاهند

----------
خلیج فارس و مقدمه ای بر SEO 
توضیحاتی که در ادامه ذکر می گردد خلاصه ای از مذاکرات صورت گرفته با بنیانگذار سایت www.PersiansAreNotArabs.com می باشد.
در این گزارش خلاصه ای از نحوه رتبه بندی سایتها در اینترنت و در انتها جایگزینی وب سایت www.PersiansAreNotArabs.com به جایPersianOrArabianGulf dot com ارائه می گردد.

SEO چیست؟
SEO مخفف عبارت بهینه سازی موتور جستجوگر ((S)earch (E)ngine (O)ptimization) بوده و به فرآیند یا تکنیک هایی اطلاق می گردد که موجب بهبود رتبه بندی یک وب سایت به هنگام جستجوی آن از طریق موتورهای جستجوگر نظیر گوگل، یاهو، بینگ و ... می گردد.
مثالی از عملکرد SEO : 
برای مثال اگر عبارات "فرهنگ ایرانی" و "تاریخ ایرانی" وحتی لغت "ایرانی" را به زبان انگلیسی در گوگل جستجو کنید، سایتی با نام "ایرانیان عرب نیستند" (PersiansAreNotArabs ) در صفحه اول گوگل مشاهده خواهید نمود.
در واقع استفاده از تکینیک SEO به شما کمک می کند تا به هنگام جستجوی عبارات مورد نظر در موتورهای جستجوگر، وب سایت شما نسبت به سایر وب سایتها جایگاه بالاتری داشته باشد. به عبارت دیگر این امر موجب وجود بازدید کننده بیشتر و در نتیجه ترافیک بیشتر سایت می گردد.

نحوه عملکرد SEO:
در مورد هر موضوع مشخص، هر سایت لینک های متعددی از وب بلاگ ها و سایت های دیگر دریافت نموده که این یکی از فاکتورهای رتبه بندی و اولویت بندی صفحات وب سایت ها در موتورهای جستجوگر می باشد.
دلیل عدم وجود سایت www.PersiansAreNotArabs.com در صفحه اول گوگل به هنگام جستجوی عبارت "خلیج فارس" چیست؟
به این دلیل که این صفحه تنها چند ماه است به لیست سایت ها اضافه گشته و در نتیجه هنوز لینک های مرتبط را به میزان کافی دریافت نکرده است.
اگر می خواهید به افزایش رتبه این صفحه کمک کنید، لطفا عبارات "خلیج فارس" و "خلیج عرب" را به آدرس زیر لینک کنید:
http://www.PersiansAreNotArabs.com/persian-gulf
چگونه SEO"" میتواند به "خلیج فارس" کمک کند؟
بسیاری از ایرانیان در مورد چگونگی برخورد گوگل با عبارت "خلیج فارس" نگران بوده و اعتراضات خود را در قالب صفحاتی علیه واژه "خلیج عرب" در وب سایت های مختلف منتشر کرده اند.
آنها از طریق تماس با یکدیگر، وبلاگ نویسی، ارسال ایمیل، tweeting، فیس بوک و ... سعی در افزایش رتبه عبارت "خلیج فارس" در موتورهای جستجوگر نظیر گوگل دارند.
 

مشکل کجاست؟ 
مشکل اینجاست که بسیاری از ایرانیان نگران، دستورالعمل ها و راهنمایی های نادرستی را انتقال داده اند که منجر به نتایج اشتباه و بعضا برعکس گشته است.
به عنوان نمونه در وبلاگ های مختلف، ایرانیان به رای دادن به عبارت "خلیج فارس" در سایت PersianOrArabianGulf dot com تشویق شده اند، زیرا این گمان اشتباه وجود دارد که الگوریتم رتبه بندی گوگل براساس نظرسنجی های این سایت بنا شده است.

دلیل بروز این نتایج اشتباه چیست؟
زیرا بسیاری از ایرانیان به این سایت که در واقع یک سایت اسپم است لینک داده اند.
از آنجاییکه ارائه لینک به یک سایت موجب افزایش رتبه آن سایت در موتورهای جستجوگر می شود، افزایش تعداد لینک ها به این سایت، موجب گردیده است که در هنگام جسنجو سایتPersianOrArabianGulf dot com در رتبه بالایی قرار گیرد. این در حالی است که سایت مذکور فاقد هر گونه اطلاعات مفید بوده و در حال حاضر تحت کنترل فردی غیر ایرانی است که هدف آن کسب درآمد ببشتر می باشد.

با توجه به این توضیحات، اقدام صحیح چیست؟
1. سایت PersianOrArabianGulf با سرپرستی فردی غیر ایرانی سایت های مختلف بحث برانگیزی را با هدف کسب درآمد ایجاد نموده است. سایت های بحث انگیز معمولا بیننده بیشتری داشته و ترافیک بیشتری را به همراه خواهد داشت و در نتیجه می توان به راحتی از طریق فروش آگهی ها و تبلیغات درآمد خوبی کسب نمود. اگر به مطالب این سایت توجه کنید، در می یابید که این سایت مملو از آگهی و تبلیغات (لینک های آبی) بوده و فاقد هر گونه اطلاعات مفید می باشد. لینک های آبی تبلیغات سایت های دیگر بوده که هر بار کلیک بر روی آن، منجر به کسب درآمد برای صاحب سایت می گردد. در نتیجه این سایت تنها یک سایت شخصی بوده و ارزش دیگری ندارد.
2. در ضمن، این سایت متعلق به گوگل نمی باشد! (اخیرا، ادعای کذبی در خصوص تعلق این سایت به گوگل با هدف تعیین رتبه بندی صحیح سایت ها با دریافت نظرسنجی از مردم مطرح گشته است)
لازم به ذکر است که رتبه بندی گوگل نه براساس رای های مردم بلکه مبتنی بر عوامل SEO که در ذیل آمده، می باشد:
· واژگان کلیدی مندرج در عنوان یک صفحه
متا تگ ها
تعداد دفعات تکرار واژگان کلیدی در صفحه
تعداد لینک های صفحه
و ...
2. هیچ سایتی (شامل سایت اسپمی نظیر PersianOrArabianGulf) نمی تواند نحوه عملکرد موتورهای جستجوگر نظیر گوگل را تعیین کند.
3. نظرسنجی مجموعه ای از کدهایی است که طراح سایت جهت رای گیری و دریافت آمار تعیین می کند. هر چند نمایش آرا معمولا به درستی صورت می پذیرد، اما طراح سایت می تواند این نتایج را بنا به تمایل خود به راحتی تغییر داده و اصلاح نماید. نتیجه اینکه این اعداد تاثیری بر روی چگونگی کارکرد موتورهای جستجوگر و نحوه رتبه بندی سایت ها ندارد.

نتیجه گیری:
در این گزارش بنیانگذار PersiansAreNotArabs.com به عنوان یک مهندس با بیش از 6 سال تجربه در امور وب سایت و SEO، به منظور جلوگیری از ارائه اطلاعات نادرست و با هدف راهنمایی کاربران اینترت، توضیحاتی در خصوص اصول اولیه و چگونگی رتبه بندی وب سایت ها به خصوص در مورد عبارت "خلیج فارس" ارائه نموده است.