سلام به دوستان عزیزم. تقریبا همه ما حداقل یکبار با صفحه آبی ویندوز یا همان "صفحه مرگ آبی" برخورد کرده ایم ! این صفحه که در برخی افراد باعث ترس، برخی نفرت و برخی دیگر عصبی شدن می شود زمانی نمایش داده می شود که ویندوز با یک مشکل خیلی اساسی برخورد کند ! معمولا اینگونه مشکلات در حد سخت افزار هستند. یعنی ممکنه شما یک Flash memory یا یک Ram که اتصالی دارد و یا با مشکل مواجه است را به کامپیوتر خود وصل کنید و با این صفحه رو به رو شوید ! در ابتدا باید بهتون بگم که از این صفحه نترسید و وسط کار این صفحه به هیچ عنوان سیستم خود را ریستارت یا خاموش نکنید !!!

وقتی صفحه مرگ ویندوز به نمایش در می آید خیلی ها میترسند و احساس میکنند سیستم در حال نابود شدن است ! بر عکس ! زمانی که این صفحه نمایش داده می شود، ویندوز تمام اطلاعات حافظه جانبی را به حافظه فیزیکی منتقل می کند تا یک ریستارت امن داشته باشید ! و اگر کامپیوتر خود را ریستارت یا خاموش کنید بعد از بالا آمدن سیستم با مشکلاتی از قبیل بوت نشدن، هنگ اساسی ویندوز و ... رو به رو خواهید شد که چاره آن هم "boot with last known good configuration" می باشد !

ولی خیلی از ایرانی ها نمی دونن که چرا با این صفحه برخورد میکنن ! مثلا خود من ! بارها با این صفحه برخورد کردم و هرکاری بگید انجام دادم تا دلیلش رو بفهمم ! آنالیز های مختلف سیستمی، بک آپ از Bios و بسیاری از کارهای دیگه که هیچ کدوم جواب نداد !

در آخر با کمی توجه به این صفحه دیدم مشکل از tcpip.sys است و تنها با یک حدس به این نتیجه رسیدم که مشکل از Kerio VPN می باشد ! متاسفانه ما برای استفاده از بسیاری از وب سایت ها در ایران نیاز به VPN داریم و خیلی ها مثل من اصلا به فکرشون هم نمیرسه که این مشکل از Kerio میتونه باشه !

دلیل وقوع این حادثه هم برخورد فایروال نرم افزار Kerio می باشد ! برای رفع مشکل خود ابتدا فایل Kerio Service Updater رو نصب کنید و ورژن جدید Kerio VPN Client رو هم نصب کنید و سیستم خود را حتما ریستارت کنید! به همین سادگی . این پست رو ارسال کردم تا دوستان مبتدی بتونن مشکل خودشون رو حل کنن و دوستان حرفه ای هم، مثل من ساعت ها درگیر فایل های سیستمی و بایوس و ... نشوند

 

پ.ن : به اینکه ویندوز شما 64 یا 32 بیت هست و اینکه کدوم نسخه از کریو رو نصب کردید هم دقت کنید چون باعث همین مشکل می شود.

 

موفق و پیروز باشید