چند وقتی بود که بلاگم رو آپدیت نکردم و می بینم که بازدید از 500 نفر در روز رسیده به 40 نفر ! انشاا... از این به بعد روزانه سعی میکنم آپدیت کنم بلاگ رو تا شما دوستان رو هم دلسرد نکنم. امّا امروز میخوام یه انتقاد کنم از روزنامه های ایرانی و همینطور پلیس فتا !

من شخصا فعالیت پلیس فتا در ایران رو خیلی خوب و حرفه ای می دونم ! ولی برای سازمانی که در دستگیری هکر های سارق چند صد میلیونی موفق بوده خیلی زشته که همچین خبری رو چاپ یا حتی در سطح اینترنتی رسانه ای کنه .

ردیابی سارقان اینترنتی و کلاهبرداری های اینترنتی اصلا کار آسونی نیست ولی پلیس فتا در آن کاملا موفق بوده. مخصوصا پلیس فتا اراک که موفق ترین و به عبارتی پر پرونده ترین پلیس فتا ایران هست. ولی دستگیری همسایه به دلیل استفاده غیرقانونی از اینترنت وایرلس شخص دیگر بیش از یک شوخی نمی تونه باشه !

اگر به دید قانونی بخوایم نگاه کنیم این کار کاملا غیر قانونی است و نوعی سرقت حساب میشه ! ولی اینکه این خبر در روزنامه چاپ شه که "ما کسی رو دستگیر کردیم که از اینترنت همسایه اش یواشکی استفاده میکرد" به نظر من اصلا منطقی نیست !

از دوستانی که در روزنامه ها هستند و ممکنه این مطلب من رو بخونن خواهشمندم کمی صرفنظر کنند در چاپ اخبار دستگیری هکرهای ایرانی و این نوع پرونده های پیش پا افتاده رو به دید عموم نرسانند ! البته موارد مثبت اخلاقی هم در چاپ این خبر وجود دارد، ولی از دید افراد حرفه ای در دنیای سایبر باعث تمسخر خواهد شد، نه درس عبرت !

 

منبع: عکس خبر چاپ شده در سایز بزرگ

 

موفق باشید