یکی از مشکلاتی که خیلی از وبمستر های وردپرس ممکنه بهش برخورد کنن Down شدن سایتشون بعد از نصب یک قالب هستش . یکی از دلایل انعطاف پذیری خیلی زیاد سیستم مدیریت محتوی "وردپرس" قالب هاش هستند . به خاطر اینکه انقدر دست طراح قالب توی طراحی باز هست که میتونه کاری کنه کسی باور نکنه این سایت روی Wordpress طراحی شده ! در طراحی قالب وردپرس علاوه بر استفاده از پلاگین های مختلف و استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی شما میتوانید از Function های مختلف هم استفاده کنید ! بنابراین قالب قسمت مهمی از یک سایت وردپرس به حساب میاد !

دلیل اینکه شما بعد از فعال کردن قالب سایتتون Down میشه استفاده از کدها یا فانکشن هایی است که سرور با اونا آشنایی نداره ! بنابراین با ویرایش فایل Functions.php میتونید این مشکل رو حل کنید. این هم شایان ذکر است که فقط سایت Down نمیشه ، بلکه wp-admin هم دیگه بالا نمیاد . بنابراین باید از کنترل پنل هاست این فایل رو ویراش کنید و مشکل رو برطرف کنید .

اما برای بالا آمدن دوباره سایت ،برای مثال در موارد اورژانسی می توانید قالب را حذف کرده و با استفاده از wp-admin قالب دیگری را فعال کنید .